ZAUFALI NAM

ZOBACZ NASZE REFERENCJE

Meble w paczce: automatyczne pakowanie, owijanie i zaklejanie taśmą

SegheriaPakowanie

Meble w paczce: automatyczne pakowanie, owijanie i zaklejanie taśmą Logistyka przemysłu drzewnego, wyrobów meblarskich czy stolarki budowlanej w pełni zaakceptowała system dystrybucji wyrobów „w paczkach”. Pakowanie i magazynowanie nie może być wąskim gardłem produkcji, dlatego zdecydowanie wygrywają tu rozwiązania zautomatyzowane, takie jak technologie Magnys, CVM czy Horbitek, coraz bardziej popularne w Polsce dzięki ich dystrybutorowi – firmie TEKNIKA.

A na koniec może pellet?

SegheriaProdukcja Pelletu

Wiele firm drzewnych w Polsce zastanawia się by ostatnim etapem ich produkcji drzewnej było wytwarzanie pelletów z odpadów. Technologia Costruzioni Nazzareno – obecna w Polsce przez firmę TEKNIKA – podpowiada, że taką produkcję można z powodzeniem uruchomić również jako samodzielny wyspecjalizowany zakład, najlepiej w połączeniu z systemem kogeneracji, czyli wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.

CNC w służbie koneserom dźwięku

SegheriaObrabiarki CNC

Niestandardowy kształt elementu obróbczego może stanowić problem w obróbce CNC, dlatego ważnym kryterium wyboru maszyny może być sposób mocowania formatki. Dla firmy Diora Świdnica , która produkuje obudowy głośników, często o bardzo skomplikowanych i nietypowych kształtach, kryterium to spełniło centrum obróbcze Biesse Rover A. 
Maszyna ta, obok kilku starszych centrów Biesse, stanęła niedawno w zakładzie w Świdnicy.

Meblarze przetestowali centrum FTT R8: uniwersalne, łatwo przezbrajalne, szybkie w działaniu

SegheriaWiertarki

Centrum wiertarskie FTT R8 w marcu stanie pośród kilkudziesięciu maszyn w centrum TekLab w Warszawie. Już teraz można umawiać się na jego testowanie. Swoje opinie na temat maszyny mogą już wyrazić dwaj producenci mebli - Cyprys ze Skawiny i Fadome ze Złotnik koło Opola - w których od niedawna FTT R8 pracuje.

Produkcja w zakładzie Parkiety Jabłoński

SegheriaSzlifierki-Polerki

Produkcja w zakładzie Parkiety Jabłoński Nie ma mocnych na dęba! Targi Domotex, największa wystawa pokryć podłogowych w Europie, dowiodły, że wciąż w podłogach drewnianych na czele klasyfikacji są dąb i jesion, pozostawiając w tyle modne przez lata drewno egzotyczne. W firmie Parkiety Jabłoński, jednego z liderów rynku, nowoczesną produkcję podłóg drewnianych wspiera TEKNIKA.

Kompletne linie tartaczne i produkcyjne „szyte na miarę”

SegheriaObróbka Kłody

Tartacznictwo | Primultini optymalizuje procesy przetarcia i obróbki tarcicy Maszyny Primultini pracują w ponad stu krajach na świecie. Proces ich projektowania, produkcji i montaż odbywają się wewnątrz firmy, której siedziba i fabryka znajdują się u podnóża włoskich Alp.

Na liniach Storti produkują 2500 palet na zmianę

SegheriaProdukcja palet

Włochy | W tartaku Aschieri – De Pietri postawiono na sprawdzone technologie renomowanego i rodzimego producenta maszyn Przy produkcji palet we włoskim tartaku sprawdzają się od przeszło 10 lat dwie wysokowydajne linie Storti. Nie bez znaczenia w kwestii wydajności produkcji jest również fakt, że 80 proc. surowca zakład pozyskuje z własnej plantacji drzew szybko rosnących.

Tartaki znakomicie zorganizowane i stawiające na najwyższą optymalizację przetarcia

SegheriaObróbka kłody

Misja branżowa | Owocne i inspirujące wizyty we włoskich firmach Spotkania w tak renomowanych firmach, jak Storti, Primultini czy Salvador pozwoliły nie tylko od zaplecza przyjrzeć się produkcji ich maszyn, ale dały również dużą dawkę wiedzy na temat kierunków, w których rozwijane są technologie obróbki drewna.

Tartaki znakomicie zorganizowane i stawiające na najwyższą optymalizację przetarcia

SegheriaObróbka Kłody

Misja branżowa | Owocne i inspirujące wizyty we włoskich firmach Spotkania w tak renomowanych firmach, jak Storti, Primultini czy Salvador pozwoliły nie tylko od zaplecza przyjrzeć się produkcji ich maszyn, ale dały również dużą dawkę wiedzy na temat kierunków, w których rozwijane są technologie obróbki drewna.

Automatyczny magazyn zwraca się po roku

SegheriaAutomatyzacja

Automatyzacja magazynowania i transferu półproduktów w fabryce mebli pozwala na usprawnienie zarówno w przypadku produkcji długich serii, jak i częstej zmiany produkowanego asortymentu, a koszt takiej inwestycji może zwrócić się już po roku - wynika z danych Biesse.

TEKNIKA zaprojektowała linię tartaczną FAMEG

SegheriaObróbka kłody

Linia Primultini przeciera drewno bukowe na markowe krzesła. Marka Fameg w meblarstwie jest synonimem tradycji rzemiosła i jednocześnie niezwykłych dokonań w zakresie wzornictwa krzeseł giętych, które do dziś inspirują projektantów na całym świecie. Firma Primultini zaprojektowała i zainstalowała dla tego producenta krzeseł linię do przetarcia drewna bukowego.

Wiekowy dąb i komputerowa obróbka? Woodica postawiła na maszyny TEKNIKA

SegheriaOprogramowanie

W czasach, gdy produkcję mebli zdominowały płyty drewnopochodne, drewno lite staje się materiałem ekskluzywnym i docenianym przez koneserów. Tacy klienci wymagają bardzo wysokiej jakości w zakresie dokładnych łączeń czy wykończenia powierzchni, o którą w firmie Made of Wood Group, właściciela marki Woodica, dbają maszyny od TEKNIKI.

Cięcie na zlecenie 24h na dobę

SegheriaObrabiarki CNC

Rynek mebli indywidualnych rośnie w bardzo szybkim tempie. Już nie tylko w zakresie kuchni, garderób czy mebli biurowych, ale także innych pomieszczeń - klienci życzą sobie mebli szytych na miarę ich gustów, pomysłów i potrzeb. Szybka konwersja płyt na formatki jest więc kluczowym procesem w zakładzie, który chce pozostać wydajny i realizować projekty indywidualne na czas. Coraz częściej zadania te przejmują hurtownie płyt, tak jak Cenetr Mebel, która skroi dla klienta zamówienia wysłane z internetu bezpośrednio do maszyny.

Teknika zrealizowała linię w Stolbud Włoszczowa

SegheriaLakierowanie

Główny trzon linii stanowią maszyny Cefla oraz Costa. Za projekt i wdrożenie, w tym pełną automatyzację procesów logistycznych na ciągu lakierowania skrzydeł drzwiowych odpowiadali specjaliści z firmy TEKNIKA. W Stolbud Włoszczowa - jednego z liderów stolarki otworowej w Polsce - włoskie technologie czuwają nad doskonałym efektem końcowym oraz idealnie gładką i trwałą powierzchnią skrzydeł drzwiowych.

Innowacje w okleinowaniu wąskich płaszczyzn w firmie Calitan. AirForce czy laser? Wtapianie obrzeża w płytę

SegheriaOkleiniarki

Po latach dominacji obrzeży papierowych w meblach, producenci mebli muszą zdecydowanie wyróżnić się jakością i estetyką oferowanych mebli. Taką możliwość daje im nowa technologia okleinowania wąskich płaszczyzn przy pomocy lasera lub też innowacyjny system AirForce opatentowany przez Biesse. Obie opcje w fabryce Calitan Furniture Factory wdrożyła w ubiegłym roku firma TEKNIKA.

Gwiazdy doceniają meble Pinio produkowane na maszynach Biesse

SegheriaObrabiarki CNC

Wydatki na meble dziecięce rosną. Czy to efekt 500+? Być może, ale bez wątpienia rodzice w Polsce są coraz bardziej świadomi tego, że produkty kierowane do dzieci - w tym meble - muszą spełniać szczególne wymagania pod względem jakości i designu. Firma Drewnostyl już od blisko 20 lat produkuje meble dziecięce, a z jej komód, łóżeczek czy biurek z logo Pinio korzystają także pociechy celebrytów. Wysokiej jakości produkcję technologicznie wspierają maszyny dostarczone przez TEKNIKA.

Czyste powietrze atutem dla pracowników

SegheriaOdpylanie

Firma Sand uruchomiła nowy zakład produkcji mebli w Przysusze pod Radomiem. Nowoczesne obrabiarki wymagały odpowiedniego systemu odpylania, który dostarczyła firma TEKNIKA.

Inwestycje w Schody Chudziński

SegheriaOptymalizerki

Pilarki poprzeczne Salvadora robią karierę m.in. w produkcji mebli i opakowań drewnianych, czyli wszędzie tam, gdzie konieczna jest eliminacja wad drewna. Ich szybkość działania, precyzja cięcia i wygodne sterowanie zostały docenione również w zakładzie produkującym schody, gdzie firma Teknika dostarczyła optymalizerkę Super Cut 300.

Większy uzysk drewna z krzywych kłód

SegheriaObróbka kłody

Najnowsza linia przetarcia w zakładzie Trak-Drew z Bystrej– oparta o technologie Primultini – ma istotną zaletę względem dotychczas stosowanych pilarek – może przecierać surowiec o średnicach większych niż 40 cm, a także lepiej radzi sobie z drewnem o dużej krzywiźnie, które występuje w trudnych górskich terenach, gdzie znajduje się zakład braci Damiana i Kamila Gałków.

Połysk na płycie za jednym przejściem

SegheriaLakierowanie

W Polsce wiele firm posiada już w swoim parku maszynowym drukarki UV, ale są to zazwyczaj maszyny aplikujące lakier matowy, co nie zawsze pozwala na osiągnięcie założonego efektu wizualnego. Stworzona w firmie Expo-Drew linia uszlachetniania UV jako pierwsza w Polsce umożliwia bezpośredni nadruk lakieru z połyskiem na płytę, co podnosi jakość, możliwości, ale także dwukrotnie zwiększa wydajność.

Stacja Barucca dba o bezpieczeństwo stolarni

SegheriaOdpylanie

Ogień, który całkowicie strawił dorobek firmy Feniks wydawał się gwoździem do trumny tego producenta mebli tapicerowanych. Jednak nazwa zobowiązuje. Jak Fenix z popiołów postał nowy zakład, który zatrudnia obecnie 300 osób. Z tragicznych doświadczeń wyciągnięto jednak wniosek i szczególnie zadbano o kwestię ochrony przeciwpożarowej. O właściwe odpylanie łatwopalnych pyłów drzewnych dba zainstalowana przez firmę TEKNIKA linia odpylania marki BARUCCA.

Technologia COMEC zgodna z zasadą "just in time"

SegheriaObrabiarki CNC

Kompletna ościeżnica w 150 sekund Pod jednym słowem - ościeżnica drzwiowa - kryje się wiele wariantów produktów, a zmieniające się trendy na rynku stolarki wciąż poszerzają wachlarz modeli. Firmy, które produkują ościeżnice muszą więc być nastawione na dużą elastyczność, szybkie zmiany programu produkcyjnego, a jednocześnie wysoką wydajność. Jak to pochodzić z jednoczesnym dążeniem do automatyzacji? Odpowiedzią są multicentra obróbcze Comec, które sprawdzają się w produkcji metodą just in time u największych producentów ościeżnic w Polsce.

Strategia dywersyfikacji wymaga wszechstronnych maszyn

SegheriaObrabiarki CNC

Podziw dla zewnętrznego piękna, dekorów czy usłojenia wyrobów wykonanych z drewna litego jest obecnie bardzo silnym trendem rynkowym. Producentów - tak jak firmę ICF Wood - fascynuje i inspiruje do działania także różnorodność tego ekologicznego surowca, zaskakujące możliwości obróbki mechanicznej i termicznej oraz to, że każde drewno można efektywnie wykorzystać niemal do ostatniego kawałka. Pomagają w tym m.in. nowoczesne maszyny dostarczone przez firmę TEKNIKA.

Concept 350 - Nowa wizja formatowania

SegheriaPilarki

Pilarki formatowe od prawie stu lat opierają się na tej samej zasadzie działania i niemal identycznej budowie, dostosowywanej wizualnie do estetyki obowiązującego designu. Co zatem jest tak rewolucyjnego w nowej koncepcji, którą przedstawiła światu włoska marka FIMAL - wyjaśnia Grzegorz Chylak z firmy TEKNIKA, którego spotkaliśmy na targach Ligna w Hanowerze.

Pierwsza tego typu linia lakierowania lustrzanego połysku na świecie

SegheriaLakierowanie

Nowatorska linia lakiernicza w firmie Sklejbud pozwala na nadanie lustrzanego połysku nawet płycie wiórowej laminowanej. Jest to jedyna taka linia na świecie, a zainstalowała ją u radomskiego producenta firma TEKNIKA.

Z targów do fabryki

SegheriaObrabiarki CNC

MITIKA - rzeźbiarz sterowany numerycznie Potężne centrum obróbcze GREDA robiło spore wrażenie na zwiedzających targi DREMA, którzy przechodzili obok stoiska TEKNIKA. Model MITIKA to wyjątkowa na rynku oferta precyzyjnego toczenia, żłobienia, frezowania i szlifowania w drewnie elementów o dużych gabarytach przy pomocy pięciu, w pełni interpolowanych osi. Zakupem maszyny zainteresowani byli nie tylko meblarze, ale także producenci stolarki i domów drewnianych. Prosto z targów maszyna trafiła do producenta mebli i akcesoriów meblowych.

Zamiast problemów, pozytywna energia

SegheriaKotłownie

Spalanie odpadów w zakładach meblowych zamiast być problemem, może stanowić źródło zielonej energii . Firma Kanita, producent mebli z Olkusza, zdecydował się na zakup dwóch automatycznych kotłów firmy Uniconfort, które pyły i wióry powstające w procesie produkcji zamieniły w energię do ogrzewania zakładu i suszarni.

Robot podnosi prestiż tartaku

SegheriaAutomatyzacja

Dla Tartaku Abramczyk w Wólce Folwark (Mazowieckie) firma TEKNIKA, która od 16 lat dostarcza najnowsze technologie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, przygotowała zrobotyzowane stanowisko rozładunku i paletyzacji tarcicy. Ciężki i monotonny charakter pracy trzech pracowników z powodzeniem zastąpił jeden robot przemysłowy firmy Comau.

Teknika uzbroiła Helvetia Meble w kolejną linię technologiczną

SegheriaOkleiniarki

Jakość okleinowania wąskich płaszczyzn to test dla każdego producenta mebli. Po tym newralgicznym połączeniu okleiny i płyty poznaje się jakość mebli. — Nowa linia, którą zainstalowaliśmy pozwala nam tworzyć nie tylko dokładne połączenia obrzeży z płytami, szybko zmieniać kolor okleiny, ale również zwiększa możliwość stosowania modnych, szerokich, nawet 60-milimetrowych krawędzi — mówi Dariusz Wilczyński, dyrektor techniczny Helvetia Meble, która zakupiła kompletną, zautomatyzową linię Biesse STREAM , która dostarczyła firma TEKNIKA.

Wzrost popytu na palety zachęca do inwestowania

SegheriaProdukcja palet

Produkcja palet w Polsce bije kolejne rekordy, zbliżając się do poziomu 70 mln szt rocznie. Liderzy zwiększają produkcję, a wśród nich firmy C.M.C oraz Brzostek, które zdecydowały się na zakup włoskiej technologii STORTI do przetarcia drewna i zbijania palet. STORTI to jednak nie tylko wysokowydajne linie dla liderów, ale także maszyny, w które warto zainwestować rozpoczynając dopiero przygodę z perspektywicznym rynkiem palet.

Calitan inwestuje w technologię Biesse

SegheriaWiertarki

Zgodnie z hasłem „Wszystkie maszyny od jednego dostawcy” firma Teknika zrealizuje kolejny duży projekt. Wyposaży kompletną linię do produkcji mebli z płyty komórkowej w fabryce Calitan. Inwestycja będzie współfinansowana przez Unię Europejską.

Bezsęczna kantówka dzięki nowej optymalizerce Superpush 200

SegheriaOptymalizerki

W połowie lutego do jednego z największych producentów okien drewnianych, firmy CDM z Suwałk, firma Teknika dostarczyła nową optymalizerkę Salvador Superpush 200, której zadaniem jest wycinanie wad z drewna sosnowego przeznaczonego do produkcji kantówek.